Ziggo-klanten kunnen vanaf 14 november nóg makkelijker en sneller hun favoriete tv-programma’s vinden. Dankzij de toepassing van AI bij stembediening werkt het zoeken naar tv- en streamingcontent voortaan gewoon met dagelijkse taal. Dit betekent geen ingewikkelde commando’s en tijdrovende zoektochten: wie iets wil kijken, zegt het simpelweg tegen de afstandsbediening. Stembediening is erg populair bij Ziggo-klanten. Het afgelopen kwartaal verwerkte Ziggo meer dan 25 miljoen zoekopdrachten. Het bedrijf speelt met deze innovatie in op de vraag naar meer gemak en persoonlijke zoekmogelijkheden op TV.
Ziggo is het eerste telecombedrijf in Nederland dat spraakgestuurd zoeken combineert met geavanceerde AI-technologie. Zo kun je zoeken op genre, karakter, thema of andere persoonlijke voorkeuren. Kinderen en volwassenen kunnen hun favoriete programma’s makkelijk vinden; het zoeken werkt dus voor alle leeftijden en situaties. Bijvoorbeeld: “Ik zoek een film met Kate Winslet in de hoofdrol”, of “Ik heb zin in een Britse misdaadserie.”
Snel zoeken met AI
Met de nieuwe AI-ondersteuning snapt de mediabox ook uitgebreide vragen. Technische commando's zijn niet meer nodig waardoor het vinden van films en series intuïtiever wordt. Ook is het mogelijk om, door middel van inspreken, direct op te nemen, te pauzeren of van zender wisselen.
Zoekresultaten zijn voortaan nog overzichtelijker gepresenteerd met een vernieuwd grafisch overzicht, waardoor het kiezen en ontdekken van content nog makkelijker wordt. Extra installatie is niet nodig; de functie is direct beschikbaar op Next/Next Mini mediaboxen en de bijbehorende afstandsbediening.

Voortdurende verbetering van de kijkervaring
Uit onderzoek blijkt dat Ziggo-klanten Voice Control zeer waarderen. Meer dan 40% gebruikt al de stembediening. Samen voerden ze in het derde kwartaal ruim 25 miljoen spraakopdrachten uit. Robin Kroes, directeur Consumentenmarkt bij VodafoneZiggo: “Iedereen kent het gevoel van te lang zoeken naar leuke TV- of streamingcontent. Tv-kijken moet makkelijk en vanzelfsprekend zijn. Daarom brengen we als eerste in Nederland spraakgestuurd zoeken met AI. Zo blijft Ziggo vooroplopen in tv-technologie en slimme kijkoplossingen, zoals klanten van VodafoneZiggo gewend zijn.”
De functie is vanaf 14 november automatisch beschikbaar voor alle klanten met een TV-pakket met een Next of Next Mini mediabox en de bijbehorende afstandsbediening. Kijk voor meer informatie op ziggo.nl/televisie/makkelijk-zoeken.
