1-Hero-notext-v2.jpg

Vodafone veilt de allereerste sms als NFT

"Merry Christmas" geveild voor UNHCR

15 december 2021

Vodafone veilt 's werelds eerste sms als Non-Fungible Token ("NFT"). Het bericht bestond uit 15 letters: “Merry Christmas”. De online veiling vindt plaats op 21 december 2021. Vodafone doneert de opbrengst van de verkoop aan UNHCR, de vluchtelingenorganisatie van de VN.

Vodafone-medewerker Richard Jarvis ontving tijdens een kerstfeestje in 1992 de historische sms via het Vodafone-netwerk. Het Franse veilinghuis Aguttes Auction House biedt de sms te koop aan als Non-Fungible Token ("NFT"). De koper wordt de exclusieve eigenaar van een replica van het originele communicatieprotocol waarmee 's werelds eerste sms verstuurd werd.

Vodafone doneert de volledige opbrengst van de veiling aan UNHCR. Deze organisatie biedt hulp aan de 82,4 miljoen mensen die wereldwijd op de vlucht zijn vanwege conflicten en vervolging.

De veiling vindt plaats op de website van veilinghuis Aguttes Auction House:“Merry Christmas” the world's first sms